KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 4946403
*
nr 494 6403
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Pastell, Frans Wilhelm Odelmark tryckriarbete
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2007
kl 16:02:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 10:45:58
1
Vinnande bud
5/11 14:11:35
2
350 kr
- Konstnär/Designer
Frans Wilhelm Odelmark
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6579 Färgkrita
Oidentifierad konstnär. Signerad, mops, yttermått ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:42
-
4454 Pastell
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, da..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:07
-
6007 Pastell
Hundporträtt, Vorsteh, "Nick". Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:57
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:40
*
Frans Wilhelm Odelmark
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark
nr 494 6403
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Pastell, Frans Wilhelm Odelmark tryckriarbete
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/11 10:45:58 | 1 | Vinnande bud |
| 5/11 14:11:35 | 2 | 350 kr |
- Konstnär/Designer
Frans Wilhelm Odelmark
Frans Wilhelm Odelmark, svensk mÃ¥lare född 1849, död 1937.Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6579 Färgkrita
Oidentifierad konstnär. Signerad, mops, yttermått ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:42 -
4454 Pastell
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, da..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:07 -
6007 Pastell
Hundporträtt, Vorsteh, "Nick". Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:57
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:40



