Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 4946403



*

nr 494 6403


Frans Wilhelm Odelmark

(1849-1937), Sverige


Pastell, Frans Wilhelm Odelmark tryckriarbete


Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.

Utrop:

300 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 november 2007
kl 16:02:59


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/11 10:45:58 1      Vinnande bud
5/11 14:11:35 2      350 kr



  • Konstnär/Designer

Frans Wilhelm Odelmark

Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.

Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6579 Färgkrita
    Oidentifierad konstnär. Signerad, mops, yttermått ..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:42
  • 4454 Pastell
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, da..//
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:07
  • 6007 Pastell
    Hundporträtt, Vorsteh, "Nick". Signerad, daterad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:57
  • 6485 Pasteller
    2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:40




Ladda ner broschyr